policjasxc

Do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna, grozi 24-latkowi, który kierował golfem, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Jabłonowa Pomorskiego, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw golfa. - Kiedy funkcjonariusze podeszli do kierowcy, aby sprawdzić dokumenty, od razu wyczuli, że mężczyzna spożywał alkohol - mówi Agnieszka Łukaszewska, rzecznik brodnickiej policji. Badanie policyjnym alko testem wykazało prawie 1,5 promila.

Okazało się również, że 24-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a do samochodu który prowadził, wsiadło z nim czworo pasażerów. - Mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnej celi. Jego auto, zostało odholowane na parking strzeżony, a znajomi musieli radzić sobie sami. Mężczyzna po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo, grozi mu kara, do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności, za prowadzenie pojazdu bez uprawnień - wylicza policjantka.

Powered by JS Network Solutions