• sztuka_komiksu

W imieniu Muzeum w Brodnicy oraz Coyot PRESENTS zapraszamy na wystawę pt.: ”Sztuka Komiksu”. Zaprezentowane zostaną prace Katarzyny Babis, Dariusza Cybulskiego i Daniela Grzeszkiewicza.
Ekspozycję można oglądać w murach Galerii Brama, ul. Mały Rynek 4. Inaugurację zaplanowano na 15 lutego na godz. 17.30. Prace będzie można podziwiać do 1 kwietnia 2013r.

 

Podczas trwania wystawy zaprezentowany zostanie całokształt dzieł artystów, związanych ściśle z tworzeniem komiksów. Będą to prace wykonane w technikach mieszanych, akwarela, aerograf, tusz, ołówek, olej i akryl na płótnie, szkice, wyklejanki.

Katarzyna Babis (rocznik 1992) - studentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCSu. Dawniej uczestniczka, obecnie współprowadząca lubelskich Warsztatów Komiksu. Wychowana na animacjach Disneya i klasykach komiksu europejskiego, marzy o wydaniu własnego albumu i pracy w profesjonalnym studiu przy tworzeniu animacji dla dzieci. Obecnie tworzy we współpracy z Danielem Grzeszkiewiczem, między innymi okładki do magazynu Ziniol i ilustracje dla wydawnictwa Zielona Sowa. Zaangażowana w kilka rozwijających się projektów komiksów internetowych, między innymi jako rysowniczka serii "Barwy Biedy". Pracuje nad wydaniem pierwszego własnego albumu.

Dariusz Cybulski (rocznik 1977) - animator kultury, organizator, dziennikarz, "domorosły" rysownik i scenarzysta. Pomysłodawca i organizator Festiwalu Komiksów Historycznych, a także Komixtury na warszawskiej Pradze. Szef marki Coyot PRESENTS, wydawca albumów "Hasło Vertigo" i "X2 - Kazimierz Sabbat". Kurator wystaw co bardziej obiecujących artystów. Współpracujący z polskimi wydawnictwami i festiwalami komiksu, dawny naczelny Komiksowej Agencji Informacyjnej. Brodniczanin wychowany na komiksach Tadeusza Baranowskiego.

Daniel Grzeszkiewicz (rocznik 1980) - to lubelski grafik zafascynowany komiksem oraz ogromnymi możliwościami twórczymi tegoż medium. Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej. Publikował w m.in. „KGB” i „Znakomiks”. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku). Obecnie mieszka w Lublinie tworząc ilustracje i okładki dla wydawnictwa „Fabryka Słów”. Jego wielkim marzeniem jest stworzenie komiksu do scenariusza Neila Gaimana.

Fot. nadesłane

{jcomments on}

Powered by JS Network Solutions