wzrokPanie, mieszkanki powiatu brodnickiego mogą skorzystać z bezpłatnej cytologii i mammografi. Oba badania do wykonaniu w szpitalu. Na badania zaprasza również Centrum Medyczne Novamed. W przychodni zbadać można oczy.


Na badania mammograficzne mogą zgłosić się kobiety, które ukończyły 50 lat a nie skończyły 69 roku życia. Warunekiem bezpłatnego wykonania badania jest to, że nie miały robionych tych badań w ciągu ostatnich 24 miesięcy (rejestracja pod nr tel. 56 641 48 74).

 

Natomiast na ba bezpłatne badania cytologiczne mogą zgłosić się kobiety między 25 a 59 rokiem życia (jeśli nie miały robionych badań przez ostatnie 3 lata - rejestracja nr tel . 56 641 49 95). Przy rejestracji konieczne będzie podanie numeru Pesel. Nie jest natomiast wymagane skierowanie.


Z bezpłatnych badań okulistycznych będą mogli skorzystać wszyscy zaintersowani. - Mieszkańcy mogą wykonać badanie ciśnienia śródgałkowego. Jest ono zalecane w szczególności osobom u których doszło do znacznego obniżenia ostrości wzroku oraz chorym na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby krwi (białaczka, niedokrwistość, czerwienica, skazy krwotoczne) - informują organizatorzy.

Można również zrobić badanie wzroku jeśli uważamy, że pogorszył się nasz stan. Specjaliści zalecają, by wykonywać je przynajmniej raz w roku.W szczególności dotyczy to osób, które już noszą okulary.

Badania te wykonywane są w Centrum Medycznym Novamed w Brodnicy przy ul. Wyspiańskiego 2A. Rejestracja na badania jest możliwa pod numerem telefonu 56 697 65 66 oraz bezpośrednio w przychodni.

Fot. sxc.hu

Powered by JS Network Solutions